شنبه 10 آبان 1393
کمينه   
اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
تاریخ: چهارشنبه 03 خرداد 1391 نظرات: 1568 نظر نمایش: 17860 مرتبه تعداد امتیاز: 0   
ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.

   ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40%  از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
جلسه رئیس و قضات شوراهای حل اختلاف شهرستان بویراحمد با رئیس کل محترم دادگستری استان به منظور تبیین سیاستهای شوراهای حل اختلاف در استان برگزار گردید

 

ساجدی معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره امور شوراهای حل اختلاف استان  در سخنانی با اشاره به تعداد پرونده ای که هر قاضی در شوراهای حل اختلاف علاوه بر کار قضایی در شعب دادسرا و دادگاهها افزود: هر قاضی در شوراهای حل اختلاف در هر ماه 90 الی یکصد 100 پرونده را مورد رسیدگی قرار می دهد وی تعداد قضاتی را که در شوراهای حل اختلاف در سال جاری همکاری می نمایند 22 نفر عنوان نمود و افزود : تا قبل از سال 91تعداد 46 نفر قاضی امور مربوط به رسیدگی ها را در شوراهای حل اختلاف استان انجام می دادند که در سال جاری با توجه به آمار یکساله تصمیم گرفته شد که به 22 نفر تقلیل یابد بنابراین هر قاضی اکنون پرونده های چند شعبه شورای حل اختلاف را مورد رسیدگی قرار می دهد ایشان در ادامه اضافه نمود اگر شورای حل اختلا ف در کشور وجود نداشته باشد مردم مجبور بودند برای حل بعضی از دعاوی و حل اختلاف به دادگستری ها مراجعه نمایند ، لذا امروز شاهدیم که قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
ساجدی معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره امور شوراهای حل اختلاف استان نیز در سخنانی با اشاره به تعداد پرونده ای که هر قاضی در شوراهای حل اختلاف علاوه بر کار قضایی در شعب دادسرا و دادگاهها افزود: هر قاضی در شوراهای حل اختلاف در هر ماه 90 الی یکصد 100 پرونده را مورد رسیدگی قرار می دهد وی تعداد قضاتی را که در شوراهای حل اختلاف در سال جاری همکاری می نمایند 22 نفر عنوان نمود و افزود : تا قبل از سال 91تعداد 46 نفر قاضی امور مربوط به رسیدگی ها را در شوراهای حل اختلاف استان انجام می دادند که در سال جاری با توجه به آمار یکساله تصمیم گرفته شد که به 22 نفر تقلیل یابد بنابراین هر قاضی اکنون پرونده های چند شعبه شورای حل اختلاف را مورد رسیدگی قرار می دهد ایشان در ادامه اضافه نمود اگر شورای حل اختلا ف در کشور وجود نداشته باشد مردم مجبور بودند برای حل بعضی از دعاوی و حل اختلاف به دادگستری ها مراجعه نمایند ، لذا امروز شاهدیم که قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
کد: 39990
گروه: اخبار متفرقه
نویسنده خبر: SuperUser Account
 
تصاویر مرتبط
  •    ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40%  از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
 
فایل های مرتبط
امتیاز بندی
کمينه   
 
 لرزه بر پایه¬های پل سوم بشار
شنبه, مهر 26, 1393
شش کارخانه شن و ماسه که به صورت غیرقانونی در حریم رودخانه بشار فعالیت می کردند تعطیل شدند و وضعیت 11 کارخانه دیگر در دست بررسی است. به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان، جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی در دفتر حوزه...
 نشست کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری در دادگستری کل استان برگزار شد
دوشنبه, مهر 21, 1393
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان در این جلسه کوشا دادستان عمومی وانقلاب مرکز استان ضمن تبریک اعیاد قربان وغدیر خم با اشاره به وظیفه دستگاه قضایی دردفاع از حقوق بیت المال اظهار داشت :از سرمایه گذاری مشروع حمایت میکنیم وکسانی که قرار ...
 جلسه ستاد اقامه نماز دادگستری برگزار شد
چهارشنبه, مهر 16, 1393
جلسه ستاد اقامه نماز دادگستری کل استان با حضور ریاست شورای قضایی استان، معاونان و اعضاء این ستاد در دفتر حوزه ریاست برگزار شد.
 خطر بیماری های دامی در کشتارگاههای غیرمجاز
دوشنبه, مهر 14, 1393
نظارت ضعیف در کشتارگاهها، ذبح غیر قانونی دام، خطر بیماری های دامی از مهمترین موضوعات امروز جلسه پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان است.
 15درصد پرونده های شورای حل اختلاف با صلح و سازش مختومه می شوند
شنبه, مهر 12, 1393
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل، مسئولان قضایی دادگستری استان از شوراهای حل اختلاف بازدید کردند.
 جرایم در استان کاهش یافته است.
دوشنبه, مهر 07, 1393
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، در این جلسه دکتر جمادی رئیس شورای قضایی استان گفت: همه دستگاه های اجرایی استان می بایست برای پیشگیری از وقوع جرم تعامل داشته باشند زیرا پیشگیری موضوعی فراسازمانی است.
 از ایثارگران دادگستری استان تجلیل شد
دوشنبه, مهر 07, 1393
به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، به مناسبت هفته دفاع مقدس از ایثار گران و خانواده های شهدای کارکنان دادگستری تجلیل شد.
 آیت اله سید شرف الدین ملک حسینی:در انجام فریضه امر به معروف ونهی از منکر کوتاهی کرده ایم
سه شنبه, مهر 01, 1393
در دومین روز از همایش قانون وامر به معروف ونهی از منکرآیت اله ملک حسینی نماینده مقام معظم رهبری در استان ونماینده محترم مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اذعان به اینکه انسان در زمین به عنوان خلیفه است اظهار داشت:هر انسانی می تواند خلیفه باشد اما هم...
  برگزاری همایش 2 روزه قانون وامر به معروف ونهی از منکر در یاسوج
دوشنبه, شهريور 31, 1393
دکتر جمادی رئیس کل دادگستری استان در اولین روز این همایش هدف از برگزاری آن را استفاده از نظرات وپیشنهادات ائمه محترم جمعه ،همکاران قضائی و اساتید دانشگاه ها عنوان وافزود:در این باره در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران وسایر قوانین به موضوع امر به معر...
 جلسه تودیع و معارفه رئیس دادگستری شهرستان دنا برگزار شد
سه شنبه, شهريور 11, 1393
به گزارش روابط عمومی وارتباطات دادگستری کل استان، محمدضیایی به عنوان رئیس دادگستری دنامنصوب شد در این جلسه دکتر جمادی، رئیس کل دادگستری استان، با تأکید بر بالا بردن آگاهی کارکنان دولت گفت: نظم و انضباط اداری، رضایت مندی ارباب رجوع، انجام درست و با د...