دوشنبه 06 بهمن 1393
کمينه   
اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
تاریخ: چهارشنبه 03 خرداد 1391 نظرات: 1568 نظر نمایش: 17994 مرتبه تعداد امتیاز: 0   
ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.

   ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40%  از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
جلسه رئیس و قضات شوراهای حل اختلاف شهرستان بویراحمد با رئیس کل محترم دادگستری استان به منظور تبیین سیاستهای شوراهای حل اختلاف در استان برگزار گردید

 

ساجدی معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره امور شوراهای حل اختلاف استان  در سخنانی با اشاره به تعداد پرونده ای که هر قاضی در شوراهای حل اختلاف علاوه بر کار قضایی در شعب دادسرا و دادگاهها افزود: هر قاضی در شوراهای حل اختلاف در هر ماه 90 الی یکصد 100 پرونده را مورد رسیدگی قرار می دهد وی تعداد قضاتی را که در شوراهای حل اختلاف در سال جاری همکاری می نمایند 22 نفر عنوان نمود و افزود : تا قبل از سال 91تعداد 46 نفر قاضی امور مربوط به رسیدگی ها را در شوراهای حل اختلاف استان انجام می دادند که در سال جاری با توجه به آمار یکساله تصمیم گرفته شد که به 22 نفر تقلیل یابد بنابراین هر قاضی اکنون پرونده های چند شعبه شورای حل اختلاف را مورد رسیدگی قرار می دهد ایشان در ادامه اضافه نمود اگر شورای حل اختلا ف در کشور وجود نداشته باشد مردم مجبور بودند برای حل بعضی از دعاوی و حل اختلاف به دادگستری ها مراجعه نمایند ، لذا امروز شاهدیم که قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
ساجدی معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره امور شوراهای حل اختلاف استان نیز در سخنانی با اشاره به تعداد پرونده ای که هر قاضی در شوراهای حل اختلاف علاوه بر کار قضایی در شعب دادسرا و دادگاهها افزود: هر قاضی در شوراهای حل اختلاف در هر ماه 90 الی یکصد 100 پرونده را مورد رسیدگی قرار می دهد وی تعداد قضاتی را که در شوراهای حل اختلاف در سال جاری همکاری می نمایند 22 نفر عنوان نمود و افزود : تا قبل از سال 91تعداد 46 نفر قاضی امور مربوط به رسیدگی ها را در شوراهای حل اختلاف استان انجام می دادند که در سال جاری با توجه به آمار یکساله تصمیم گرفته شد که به 22 نفر تقلیل یابد بنابراین هر قاضی اکنون پرونده های چند شعبه شورای حل اختلاف را مورد رسیدگی قرار می دهد ایشان در ادامه اضافه نمود اگر شورای حل اختلا ف در کشور وجود نداشته باشد مردم مجبور بودند برای حل بعضی از دعاوی و حل اختلاف به دادگستری ها مراجعه نمایند ، لذا امروز شاهدیم که قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
کد: 39990
گروه: اخبار متفرقه
نویسنده خبر: SuperUser Account
 
تصاویر مرتبط
  •    ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40%  از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
 
فایل های مرتبط
امتیاز بندی
کمينه   
 
 امنیت قضایی و پلیسی، زمینه ساز توسعه است
چهارشنبه, دي 24, 1393
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نظم و امنیت، ثمرة تلاش کارکنان نیروی انتظامی در جامعه است و می توان تأثیر این امینت را در راهبردهای توسعه و پیشرفت اقتصادی مشاهده کرد.
 50 درصد واحدهای صنعتی استان تعطیل است
دوشنبه, دي 22, 1393
نشست کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان با حضور مسئولان قضایی، نمایندگان بانک¬ها و بخش خصوصی در دفتر حوزه ریاست دادگستری کل استان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی دادگستری در این جلسه که به ریاست دکتر علی جمادی برگزار شد موارد ذیل مقرر شد.• صدور ...
 دادگستری کل استان کهگیلویه وبویراحمد لوح تقدیر اقامه نماز دریافت نمود
يکشنبه, دي 14, 1393
در نشستی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان از دادگستری کهگیلویه وبویراحمد بخاطر رعایت چار چوب برنامه ریزی، اعمال نظارت پیگیری ورعایت ملاکهای پنجگانه نظام جامع ارزیابی واجرای آنهادر سطوح مختلف سازمانی درسال 1392تقدیر شده استدر این نشست دکتر جمادی رئی...
 دکتر جمادی: کانون وکلای دادگستری«وکالت معاضدتی» را جدی بگیرند
پنجشنبه, آذر 27, 1393
قوه قضائیه از وکلای ماده 187 دادگستری حمایت می کند و این حمایت خودش را در کمک وکلا به مردم نشان دهد
 نشست بصیرت در دادگستری استان برگزار شد
پنجشنبه, آذر 27, 1393
نشست بصیرت دینی با حضور کارکنان قضایی و اداری دادگستری و با سخنرانی حجت الاسلام حسینی صدر نماینده ولی فقیه در سپاه فتح استان در سالن شهید بهشتی دادگستری کل برگزار شد.
 قاچاقچی جوان به دام افتاد
دوشنبه, آذر 17, 1393
امید.ش.م، از محلة کوزه گری شیراز 36 کیلوگرم تریاک خرید، به ترمینال امیرکبیر رفت و با اتوبوس راهی گچساران شد. روز بعد (یازدهم آذرماه) ساعت 6:30 بعدازظهر که هوا تاریک شد، 33 و نیم کیلو تریاک را داخل کیف گذاشت و از منزل خودش واقع در کوی رزمندگان گچساران...
 قضات نمونه استان معرفی شدند
يکشنبه, آذر 09, 1393
در جلسه فصلی رؤسا و دادستان های استان، قوام کریمی، سیدمهدی تقوی، فرشید روشندل، محمدمهدی زینلی، احدی و علی قاسمی به عنوان قضات نمونه استان معرفی شدند.
 زخم های اقتصاد ایران در درازمدت التیام می یابد
شنبه, آذر 01, 1393
شافعی، رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: چرا استان کهگیلویه و بویراحمد با وجود پوشش جنگلی فراوان، بارش گسترده، درآمد نفت و گاز و منابع طبیعی سرشار، نرخ بیکاری اش از میانگین کشوری بالاتراست.
 197 پروژه اجرایی در استان بارکود و توقف روبه روشد
چهارشنبه, آبان 28, 1393
به گزارش روابط عمومی دادگستری، بعضی از نهادهای اجرایی با خرد کردن معاملات بزرگ در قراردادهایی که با پیمانکاران بسته اند به بیت المال زیان رسانده اند.
 سرقت در استان 16 درصد کاهش یافت
چهارشنبه, آبان 28, 1393
به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان کاهش جرم سرقت در شهرستان مرکز استان به دلیل نظارت های پلیسی و اقدامات پیشگیرانه است.