دوشنبه 15 تير 1394
کمينه   
 
کمينه   
اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی
تاریخ: چهارشنبه 03 خرداد 1391 نظرات: 1568 نظر نمایش: 18205 مرتبه تعداد امتیاز: 0   
ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.

   ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40%  از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
جلسه رئیس و قضات شوراهای حل اختلاف شهرستان بویراحمد با رئیس کل محترم دادگستری استان به منظور تبیین سیاستهای شوراهای حل اختلاف در استان برگزار گردید

 

ساجدی معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره امور شوراهای حل اختلاف استان  در سخنانی با اشاره به تعداد پرونده ای که هر قاضی در شوراهای حل اختلاف علاوه بر کار قضایی در شعب دادسرا و دادگاهها افزود: هر قاضی در شوراهای حل اختلاف در هر ماه 90 الی یکصد 100 پرونده را مورد رسیدگی قرار می دهد وی تعداد قضاتی را که در شوراهای حل اختلاف در سال جاری همکاری می نمایند 22 نفر عنوان نمود و افزود : تا قبل از سال 91تعداد 46 نفر قاضی امور مربوط به رسیدگی ها را در شوراهای حل اختلاف استان انجام می دادند که در سال جاری با توجه به آمار یکساله تصمیم گرفته شد که به 22 نفر تقلیل یابد بنابراین هر قاضی اکنون پرونده های چند شعبه شورای حل اختلاف را مورد رسیدگی قرار می دهد ایشان در ادامه اضافه نمود اگر شورای حل اختلا ف در کشور وجود نداشته باشد مردم مجبور بودند برای حل بعضی از دعاوی و حل اختلاف به دادگستری ها مراجعه نمایند ، لذا امروز شاهدیم که قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
ساجدی معاون قضایی رئیس کل و رئیس اداره امور شوراهای حل اختلاف استان نیز در سخنانی با اشاره به تعداد پرونده ای که هر قاضی در شوراهای حل اختلاف علاوه بر کار قضایی در شعب دادسرا و دادگاهها افزود: هر قاضی در شوراهای حل اختلاف در هر ماه 90 الی یکصد 100 پرونده را مورد رسیدگی قرار می دهد وی تعداد قضاتی را که در شوراهای حل اختلاف در سال جاری همکاری می نمایند 22 نفر عنوان نمود و افزود : تا قبل از سال 91تعداد 46 نفر قاضی امور مربوط به رسیدگی ها را در شوراهای حل اختلاف استان انجام می دادند که در سال جاری با توجه به آمار یکساله تصمیم گرفته شد که به 22 نفر تقلیل یابد بنابراین هر قاضی اکنون پرونده های چند شعبه شورای حل اختلاف را مورد رسیدگی قرار می دهد ایشان در ادامه اضافه نمود اگر شورای حل اختلا ف در کشور وجود نداشته باشد مردم مجبور بودند برای حل بعضی از دعاوی و حل اختلاف به دادگستری ها مراجعه نمایند ، لذا امروز شاهدیم که قریب 40% از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
کد: 39990
گروه: اخبار متفرقه
نویسنده خبر: SuperUser Account
 
تصاویر مرتبط
  •    ساجدی معاون قضایی رییس کل در اداره امور شوراهای حل اختلاف استان:قریب 40%  از پرونده های وارد ه به دادگستری استان در شوراهای حل اختلاف مورد رسیدگی قرار می گیرند.
 
امتیاز بندی
فایل های مرتبط
 اعضاء دفتر شورای نگهبان استان با رئیس کل دادگستری دیدار کردند
شنبه, تير 13, 1394
حجت الاسلام و المسلمین مزارعی گفت: دستگاه قضایی تمام قد آمادگی نظارت بر انتخابات سالم، و اجرای عدالت در حوزه سیاست است. به گزارش روابط عمومی دادگستری کل استان حجت الاسلام مزارعی در دیدار با دفتر اعضاء شورای نگهبان گفت: همه نهادهای حاکمیتی آن¬طور که...
 حجت السلام مزراعی: مجازات جرایم دسته جمعی پشیمان کننده است
شنبه, تير 06, 1394
رئیس‌کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به تخلفات و جرائم رایج در این استان هشدار جدی داد. به گزارش روابط عمومی دادگستری استان از یاسوج، حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با گرامیداشت هفتم تیر...
 رئیس کل دادگستری استان: برای کاهش اطاله دادرسی برنامه داریم
سه شنبه, تير 02, 1394
حجت الاسلام و المسلمین مزارعی، رئیس کل دادگستری استان گفت: قضات دادگستری بالاترین سطح آستانه تحمل پاسخگویی را برای مراجعه کنندگان داشته باشند و این پاسخگویی باید با مسئولیت و اقناع وجدانی باشد.
 بانی اجاره بالای خانه، افزایش بنگاه های مسکن است
سه شنبه, تير 02, 1394
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان سعید محوری، مدیر کل اداره ثبت و اسناد و املاک در نشست خبری گفت: افزایش اجاره بها به دلیل افزایش مشاور املاک است و از این به بعد هیچ مجوزی برای مشاور املاک و خودرو داده نمی شود.
 حجم کار قضات دادگستری استان بسیار بالاست
سه شنبه, تير 02, 1394
قوام کریمی، معاون آمار و انفورماتیک دادگستری کل استان گفت: بعد از بانکها شبکه LAN دستگاه قضایی گسترده ترین و سریع ترین شبکه کامپیوتری در کشور است که از امتیازات بالای این دستگاه محسوب می شود.
 برخی مدیران استان شایستگی مدیریت ندارند
سه شنبه, تير 02, 1394
مهرداد کرمی بازرس کل استان گفت: برخی از مدیران ما آگاهی لازم را برای محیط کار خودشان را ندارند و شایسته سالاری نیز در انتخاب مدیران در استان ما وجود ندارد.
 اهانت نیروهای نظامی، موضوع اصلی شکایت مردمی است
سه شنبه, تير 02, 1394
علیرضا شیخعلی، دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گفت: دادگاهها و دادسراهای نظامی به جرایم خاص نیروهای نظامی و انتظامی رسیدگی می کند که شامل جرایمی است که در ارتباط با انجام وظیفه نظامیان به وجود می آید.
 دیدار مردمی رئیس کل دادگستری استان برگزار شد
دوشنبه, تير 01, 1394
به گزارش روابط عمومی دادگستری استان، به مناسبت هفته قوه قضاییه، دیدار مردمی رئیس کل دادگستری استان برگزار شد. در این دیدار که رئیس کل و معاونین پیشگیری و قضایی دادگستری حضور داشتند 60 نفر از مراجعه کندگان با طرح مسائل خود درخواست راهنمایی و مشاوره ...
 گلزار شهدای یاسوج گلباران شد
دوشنبه, تير 01, 1394
به مناسبت فرا رسیدن هفته قوه قضاییه، کارکنان دستگاه قضایی استان با اهدای گل یاد شهدای گرانقدر شهر یاسوج را گرامی داشتند.
 حرمت ماه مبارک رمضان نگه داشته شود
شنبه, خرداد 30, 1394
حرمت ماه مبارک رمضان، از زمان طلوع اسلام تاکنون توسط مسلمانان رعایت شده است و همواره روزه خواران در میان مسلمین به چشم حقارت دیده می شدند، به طوری که در گذشته هیچگاه در انظار عمومی روزه خواری وجود نداشته است.